rallyfisken
Eleganten i från vidderna.
Om markisoleringen du pratar om är ngn sorts frigolit så måste du antingen spackla eller tejpa hela ytan du ska plasta, ananrs smälter den som en smörbit i en pizzaugn.
Frigolit är inte det man vill andvända i detta syfte, fogskum funkar bättre att bygga plugg av och är relativt lättarbetat, måste dock "skrapa" ren den fördiga formen efteråt.
Fogskum suger om man jämför med styrofoam som det isoleringsmaterialet heter som jag tror han har användt. Det är inte i närheten så poröst som "vanlig" frigolit. Man måste typ såga den eller skära med en ordentligt vass kniv för att lyckas. Fast det blir snyggt soom fan.
Alla mina fingrar är numera en stor plastklump, trots det hade jag riktiga läkarhanskar.. vet inte om dom reagera med plasten eller nått men hursomhelst så sprack 8 fingrar av 10 möjliga


