Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
jäkla tryck det var på Gotland Ringbiljetterna då!
men jag fick mig en iaf! några mer som ska dit helg två kanske?
då va man full igen.. fan också...FFFFFFFFFFFFFFFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNN SSSSSSSSSSSSSSÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ GGGGGGGGGGGGGÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT DDDDDDDDDDDDEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTTT ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BLÅVITT MOT GULDET!
Jag har plåtar på söndag. Då ska guldet hem. Trillaborg ska krossas och guldet kommer tillbaka till kamratgården! Helvete så gött det är.
![]()
FAN jag skulle ju boka andra helgen ju.. nu missade jag det... om nån har en plats över redan nu så vill jag köpa den! PRONTOjäkla tryck det var på Gotland Ringbiljetterna då!
men jag fick mig en iaf! några mer som ska dit helg två kanske?
FFFFFFFFFFFFFFFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNN SSSSSSSSSSSSSSÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ GGGGGGGGGGGGGÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT DDDDDDDDDDDDEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTTT ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BLÅVITT MOT GULDET!
Jag har plåtar på söndag. Då ska guldet hem. Trillaborg ska krossas och guldet kommer tillbaka till kamratgården! Helvete så gött det är.
![]()
God morgon
Undra hur många som mår bra idag..![]()
Uppe innan 07.oo - tjeck, dödsångest - tjeck
ah... dödsångest... ja kommer bergis klippa av mig ett finger idagMin plan om att vara på jobbet 0700 idag gick ju sådär bra![]()
Vitaminer, resorb och alvedon till frukost, nu kaffe![]()
Tack för en trevlig och rolig kväll igår![]()
ah... dödsångest... ja kommer bergis klippa av mig ett finger idag:
ne, jag mår fan kanon![]()
Djävla tjyvpack!
Hade inbrott på ett av våra kontor igår natt.. nu är skaderapporten sammanställd:
Tjuven/arna fick med sig en gammal skitdator samt en plattskärm, totalt
kanske ett värde av 2000 kr.
Mitt problem är massa tysen större än så... skadegörelsen kostar långt mycket mer än vad som blev stulet, ett krossat skyltfönster, skadade skyltar, jack i parkettgolv, skadade möbler och annan inredning.. flera djävla dagars jobb för att några sketna avskum behövde få loss ett par kronor.
Att dessutom börja måndagsmorgonen med att behöva ringa till den höggravida tjejen som jobbar där och förvarna henne om kaoset som skulle möta henne när hon kom till jobbet gör en inte på direkt bättre humör.
Ibland känns straffet "hugga handen av den som stjäl" inte så himla dumt![]()
:rensatluften
kan väl säga att det var inte roligare att komma hem efter jobbet o se sin lägenhetsdörr uppbryten förra torsdagen![]()
Idag borde man vara ledig och putsa och brumma hoj.
Fan va ni super hela tiden.![]()
![]() |
Testhoj hämtas från Sulas MC
Vi åkte till Strängnäs för ... |
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |
Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar
Statistik från försäkringsb... |
|
Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar
Trendbrott: Statistik från ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Concept RR
Under den prestigefyllda ut... |
![]() |
Snart dags för Custom Bike Show
Förra året firades den 50:e... |
![]() |
KTM säkrar investerare och gasar vidare
KTM har meddelat en viktig ... |
![]() |
Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”
Genom att bygga vidare på f... |