Hitta på med flickvän på 6 månadersdag?

Joockey

Med lem
Gick med
11 Aug 2006
Ort
Ängelholm
Hoj
Honda NSR 125 R -91
Hejsan alla! Det är så att på söndag har jag och min flickvän varit ihop i 6 månader. Kanske inte så märkvärdigt men jag vill ändå hitta på något speciellt. Men vad? Innan hade jag tänkt kryssning från Köpenhamn till Oslo. Men efter en krasch med hojen är budgeten lite smalare nu.

Så har ni några tips på vad man kan hitta på för ca 1000-1500 spänn? Jag vill hitta på något och inte ge henne något materiellt...

Hade en tanke på hotell i köpenhamn eftersom vi bor ganska nära men tydligen måste man vara 18 för att boka. Och jag är bara 17 så...:gnissla

Är extremt tacksam för tips eftersom tiden börjar rinna ut nu...
 
Gå till något SPA och få en behandling tillsammans.. På t.ex centralbadet i sthlm har de ett separat rum där man kan få ett kurbad i varsitt stort träbadkar med eteriska oljor, tända ljus å sånt.. Det är rätt najs. Kolla om de har något spa i närheten av er. Ofta finns det sådana par-behandlingar.

Edit1:
Här kanske?
http://www.halsanshus.com/spa02.htm
 
spa/par-behandlingar låter helgrymt!!

min brud blev skitglad av en 5 kronors-ring från Maxi :D (fast den fick hon inte vid någon speciel dag, däremot efter första så har hon fått en sådan vid varje speciellt tillfälle :))
 
Om du slår till med något stort nu, vad tror du hon kommer förvänta sig på ettårs-dagen?? Om du har en ansträngd ekonomi så hade jag nog kanske köpt en blomma, lagat mat eller bjudit ut henne på restaurang.
 
Om du slår till med något stort nu, vad tror du hon kommer förvänta sig på ettårs-dagen?? Om du har en ansträngd ekonomi så hade jag nog kanske köpt en blomma, lagat mat eller bjudit ut henne på restaurang.

Jo det är sant, men problemet är att jag redan gjort det där, flera gånger. Jag är kanske för generös av mig :tungan
 
Beställ ett smycke av mig (dock lite tight med tiden)

Köp ett fint album, sätt in massor bilder på henne, dig och er tillsammans. De bilder du älskar på henne, de bilder du vet att hon älskar på dig etc
Slå ett fint snöre runt och taadaaa :)

Har hon nått favoritgodis? Köp mängder av det och lägg i en fin presentpåse/kartong/korg.

Gillar hon fin mörk choklad är urvalet stort och både fina färdiga kartonger samt kartonger som du kan få sätta ihop själv med smaker och former

Några bra länkar ifall du kolla :

http://www.bluebox.se/index.asp

http://www.gottogram.se/default.asp

http://www.nallebudet.se/

http://www.chokladogram.se/content/default.asp

http://www.presentkuriren.se/

Lycka till och hoppas ni får en bra dag tillsammans :tummenupp
 
Om du slår till med något stort nu, vad tror du hon kommer förvänta sig på ettårs-dagen?? Om du har en ansträngd ekonomi så hade jag nog kanske köpt en blomma, lagat mat eller bjudit ut henne på restaurang.

Men vaffan sådär kan man ju inte tänka. Om man hela tiden måste överträffa föregående "årsdag" skulle ju folk som varit gifta i 50 år bli ruinerade. Bra tjejer bryr sig nog inte så mkt om vad killen gör utan bara det faktum att han överraskar en med något räcker mer än väl.
 
Godis är nog uppskattat nu när hon fyller sex månader.
Tvåan brukar vara lite trång innan de börjat skolan.
 
Det billigaste alternativet kan inte inkludera något mer än silvertejp och en lyktstolpe..

:arsele
 
Allt behöver inte kosta :arsele

Laga lite god mat, lite gott vin ( som du vet hon tycker om) tänd lite ljus...

sen kryp ner i ett bad, ta med er vinet.. även där lite ljus för den rätta stämningen... :yoparty jävlar va du får nulla sen :tuttar men skippa å göra det i badkaret :näsblod

/Dr LÖV

Men bli INTE dyng på vinet :gnissla
 
Men vaffan sådär kan man ju inte tänka. Om man hela tiden måste överträffa föregående "årsdag" skulle ju folk som varit gifta i 50 år bli ruinerade. Bra tjejer bryr sig nog inte så mkt om vad killen gör utan bara det faktum att han överraskar en med något räcker mer än väl.

Kan man inte? Tror inte du förstod poängen i mitt inlägg, men utgå inte från att alla som inte tycker som dig har fel. :näsblod
 
*/ ?>
Nyheter
MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem

WP har länge varit synonymt...

Back
Top