Perris
Ny medlem
Hehehe! Får göra detSätt dig, vrid om nyckeln o lokalisera kicken![]()
/perris
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Hehehe! Får göra detSätt dig, vrid om nyckeln o lokalisera kicken![]()
NEJ...
Blev de inge åsen idag??
. Men ja kan fan inte hålla mig!!!Nej det blev till å jobba lite (köra bil) istället...
MEN jag hann sticka iväg och balansera upp framhjulet i eftermiddags! Så jag tänkteåka dit imorgon och faktiskt KÖRA också, jag som sagt att jag INTE ska åka bana
. Men ja kan fan inte hålla mig!!!
Ska du eller några andra dit???
Varför haru sagt att du inte ska köra bana?
Jag va där idag o körde lite...
Kanske åker dit imorrn beroende på när ja vaknar o om ja orkar, ska jobba på natten...
Vet en kollega som ska dit iaf, Mr Machooman, sen ska ett gäng från Suicadal dit... ska försöka komma bort o kika lite även om ja inte kör nåt iaf..
Därför att jag har slagit mig tillräckligt och så vill jag inte lägga hojen nu efter allt jobb (och $$$$) man har lagt nerdärför!!! Men nu kan jag fan inte låta bli ändå
![]()
Ja jag snackade nyss med Nicklas och han sa att några skulle dit.
Ska bli ROOOLIGT!
Så du ska jobb nu inatt eller?
Så du ska jobba nu inatt eller?
Jag har hakat upp mig
Jag har hakat upp mig
Nej inte inatt, men de e hårt om man går upp alldeles för tidigt imorrn att hålla sig vaken sen framåt småtimmarna...
Det är ingen idé att försöka sova, kl 09.15 börjar jag gasa på åsen...![]()
![]()
Nog för att jag bor nära åsen, men inte så nära..
Tur det kanske![]()
Vilken grupp körde du i?
Vet inte om jag ska ta 2:an eller 3:an![]()
Skulle ju kunna börja i 2 och sen byta till 3 på em om det inte vore för att jag ev måste sticka hem vid lunchen...
=)
Jag körde i 1a.. de slår ihop 1 o 2 imorgon, skulle nog rekomendera att köra i 3dje gruppen för de va några riktiga stoppklossar i både ettan o tvåan... fast de e ju rätt gött att köra i 2an me.. ba se till att starta först eller släppa på ordentligt...slipper man bli stressad av nån bakom =)
Ja jag var ju där i Söndags och tittade, och i 1:an gick det inte fprt för vissa![]()
Jaja, får se hur jag gör..
Hoppas du orkar upp så man får se dig där!

Ja, och inte gick det fort i 3:an som jag kör först heller...Ja jag var ju där i Söndags och tittade, och i 1:an gick det inte fprt för vissa![]()
Jaja, får se hur jag gör..
Hoppas du orkar upp så man får se dig där!
Hej På er! Har nyligen halkat in i tråden. Tänkte bara säga hej! Kul med den här tråden! Ser at ni haft en hel del samåkningar, Roligt!! Skulle vara kul att få vara med någon gång. Bor i Örebro och kör en Svart R6a om vi nu har setts på vägarna. Ska vara på åsen under EM.
Hej På er! Har nyligen halkat in i tråden. Tänkte bara säga hej! Kul med den här tråden! Ser at ni haft en hel del samåkningar, Roligt!! Skulle vara kul att få vara med någon gång. Bor i Örebro och kör en Svart R6a om vi nu har setts på vägarna. Ska vara på åsen under EM.

|
|
Ny Suzuki-importör
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
Suzuki byter importör!
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |