Stunt utrustning speed triple

Bunde

Drömer om en Agusta FC4
Gick med
22 Nov 2007
Ort
Malmö
Hoj
Street Triple R -10
hallå

Hade tänkt jag skulel försöka lära mig att stunta lite med hojen men är ju så rädd att sabba den ju =( Men finns ju sånda där bars som skyddar motor kåpor och allt sådant någon som har några tips på en bra sida som säljer sådant tillbehör till Triumph ?
 
tja, har inte sett någon bur till den hojen... antingen göra själv eller köpa ordentliga puckar!!! finns ändå mycket fint på den som kan gå åt pipan tyvärr!

lycka till med bygget!
 
vet att ja har sett att Freestyle Ingenuity har haft burar till triumph, kolla prec igen, de gick o klicka på triumph men där fanns inget men pröva o maila dem för dem har iaf haft de, kanska kan leta fram nåt!!
 
tja, vet att bröderna nilsson i hbg har ett drev liggande till en triple som e avsett för stuntkörning!
 
firma, dom har butik precis vid grisstian här i byn... den vågar sig dit kan fynda! ring o kolla med dom om det passar, tror det va till en 05-06 nånting!?
 
motorbur kan du kolla med cool_jocke här på sidan om han kan fixa eller ta en titt på stuntlife.com
 
*/ ?>
Nyheter
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!

Packa hojen, damma av hjälm...

Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!

Packa hojen, damma av hjälm...

Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?

Rykten om nya klassiska Duc...

Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?

Rykten om nya klassiska Duc...

Äntligen!

Om du, som jag, ständigt åk...

Missa inte förköpstävlingen

Jul närmar sig och även om ...

Sista chansen!

Nu är vi inne på sluttampen...

Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Back
Top