Stulna Handskar

Nille 954

Ny medlem
Gick med
28 Jul 2005
Ort
Stockholm
Hoj
CBR 954
Tog en sväng på bulten igår och stannade som vanligt till på Rosenhill för att ta en välförtjänt fika. Trevligt som vanligt med många hojar. Efter att ha samlat lite energi så var man sugen på att dra iväg ut på bulten igen. Ser då till min stora förvåning att någon klåpare har stulit mina handskar :mad: :huvet Luften gick ur mig ganska snabbt och så var den kvällen förstörd. Till dig som stal mina hanskar vill jag bara säga. Har man inte råd med egna handskar utan måste stjäla från andra så ska man fan inte åka hoj. :fatta! Blir så jävla less!
 
Fruktansvärt dålig stil! Hoppas den skyldige känner sig fruktansvärt nere, deprimerad och skäms röven av sig! :mad:

Tur att man säljer handskar då :D Intresserad?
 
*DanTheMan* skrev:
Det e tamefan för sorgligt :kocko
Ska hojåkare sno av hojåkare nu oxå..fan va less man blir :mad: :mad:


Ja det är helt otroligt, man får hoppas att det inte finns så många av det slaget. Hojåkare är ju bra människor. :tummenupp
 
DiaZ skrev:
Fruktansvärt dålig stil! Hoppas den skyldige känner sig fruktansvärt nere, deprimerad och skäms röven av sig! :mad:

Tur att man säljer handskar då :D Intresserad?


Jag har ett par reservhandskar som jag använder säsongen ut.
Men tack ändå :)
 
Hörde också om det där igår kväll..otroligt tråkigt :( Vem som än gjorde det...antingen har vederbörade en jävla massa guts eller är helt hjärndöd. Sno handskar från en hoj på en parkering packad med hojåkare...??? Puckot skulle ju ha blivit lynchad om någon upptäckt det... :4skrika
 
usch. ska man behöva låsa fast grejjerna när man dricker kaffe eller?


aja, jag har i alla fall turen att ha så små händer och så litet huvud att ingen annan har glädje av mina grejjer. hoppas jag.
 
jag blev av med en 1 mån gammal hjälm nu i sommras och jag lämnade hojen ca 5 min, det kanske va tur att man inte kom ut just då
 
Fan ... tänkte just det

När jag har stannat hojen så tänker jag ...ska jag ta med hjälm och handskar?
äsch det är ju bara sköna trevliga hojåkare här.... MEN VA FAN SÅ LÄSER MAN DETTA! NU vet jag att man ska ta med sig hjälm & handskar.
 
Hojåkare är väll som dom flesta boendes i Sverige. Några är tjyvar, några köper stöldgods. Jag är inte förvånad.

Beklagar dock, det är aldrig roligt att bli bestulen. :(
 
fazerfun skrev:
Hörde också om det där igår kväll..otroligt tråkigt :( Vem som än gjorde det...antingen har vederbörade en jävla massa guts eller är helt hjärndöd. Sno handskar från en hoj på en parkering packad med hojåkare...??? Puckot skulle ju ha blivit lynchad om någon upptäckt det... :4skrika


Ja det hade varit kul att se vem det var så man kunde konfrontera personen framför alla på uteserveringen så han fick skämmas ordentligt!
Verkar som man måste låsa fast sina saker eller ta med dom så fort man tar en fika eller liknande. :(
Helt sjukt att folk inte kan skilja på mitt och ditt :kocko
 
Beklagar att du fick känna på hur det var att bita i det sura äpplet :(

vilken fräck jävel! :tummenner
 
*/ ?>
Nyheter
Sista chansen!

Nu är vi inne på sluttampen...

Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO

Vulkanen Teide vakar över o...

Äventyr i Algeriet

I januari åker Allt om MC t...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Direkt från Teneriffa! Förs...

CIAO ITALIEN!

Pressrelease från KTM: ...

Back
Top