[Sthlm] Nytt pubställe? filmvisning, skitsnack, sprit och gemenskap

Låter detta som en kul grej?


  • Antal röstningar
    0

Bikerbitch

Stolt mamma
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Eskilstuna[Ärla]
Hoj
Aprilia RSV 1000R-07
Teo och jag har lite ideer kring pubkvällarna vi har en gång i månaden.
Vad säger ni om att vara på ett ställe för enbart oss mcåkare där vi kan ha lite filmvisning, lite skitsnack, mat, sprit och allmän gemenskap?

Vi skulle tycka det var kul att samla ihop alla som har ett starkt gemensamt intresse och liksom få vara för oss själva.
Det blir lite mer personligt när man vet att alla åker motorcykel, kanske lättare att prata och så. Såsom det är nu så brukar det bli väldigt utspritt och man får inte alltid chansen att kunna skaka hand med nya människor.

Vi fixar stor projektorduk och så kan vi njuta av mcfilmer, som vi har gjort själva eller varför inte en vanlig hederlig film med mcstunt/bus.
Kanske folk som kommer dit och snackar om något nytt/häftigt/viktigt/kul som ni eller vi tycker vore roligt att få höra om. Någon typ av föreläsare mao.
Tröttnar man på sällskapet slås dörrarna upp till nattklubben lite senare på kvällen, men i början av kvällen är det vi som rockar hårdast.

Vad tycker ni?

//BB & Teo
 
Det skulle vara jättekul! Bara det inte blir för många moralkakor på "föreläsningarna"... Vad skulle det vara för typ av lokal?
 
Jättebra idé, så man verkligen slipper se andra människor än SH-folk, det kan ju vara läskigt.
 
heja bb.Jag har kontakter på diverse utrustning,har en proja o duk som kan stå till förfogande.Min polare hyr dessutom ut plasmaskärmar om ett större projekt ska genomföras.
 
tycker din ide e helskön,kan stå till förfogande med 90 m/2 o storbild om kärringen får va med.Du skulle gilla henne.Mvh/jacke
 
ktmjacke skrev:
heja bb.Jag har kontakter på diverse utrustning,har en proja o duk som kan stå till förfogande.Min polare hyr dessutom ut plasmaskärmar om ett större projekt ska genomföras.

Det är Teos ide från början. Det är han som ska ha creds!
Vi får se hur stort intresset blir. Sen får vi se, jag tror lokalen har utrustning. Är dock inte säker. Stay in touch.
 
Bikerbitch skrev:
Det är Teos ide från början. Det är han som ska ha creds!
Vi får se hur stort intresset blir. Sen får vi se, jag tror lokalen har utrustning. Är dock inte säker. Stay in touch.
har en duk på 240 cm,o en projja ifall det behövs,kul ide tycker jag.
 
Ja de kan ju bli bra så kan man komma ner å hälsa på er tokholmare på en å samma gång :tummenupp
 
fan va läckert det skule bli... hela jäkla SH forumet e på "privatpub" med film å grejjer.. läckert.. sa jag att det var läckert? läckert i alla fall..
 
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top