Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Frågan har varit uppe många ggr. Men hur som helst så är det mycket vanligare att mätaren skruvats med efter den lämnat tyskland. T.ex av oseriösa handlare eller privatimportörer som tar in hojar och säljer dom vidare.Danne69 skrev:Tja alla tänkte bara kolla om nån vet hur vanligt de e med skruvade mätare på hojar från tyskland
ha de gött
Danne69 skrev:Tja alla tänkte bara kolla om nån vet hur vanligt de e med skruvade mätare på hojar från tyskland
ha de gött
Danne69 skrev:Tja alla tänkte bara kolla om nån vet hur vanligt de e med skruvade mätare på hojar från tyskland
ha de gött
Bubbas skrev:Ungefär lika vanligt som företeelsen är i Sverige. Av annonser att döma kör ju inte många mer ärn 300 mil om året. Billiga mil om man har en premie på 1500 i månaden. hur vanligt sedan vanlig är är ju en knepig fråga at ge ett supersvar på. Om bara 20% av beg hojjarna i Tyskland är skruvade så är sannolikheten 1 på 5 att de får tag på en skruvad mätare på en hoj.
Kolla skick på fotpinnar, handtag och bromsskivor, samt repor på kåpglas. Läs på om tjockleken på skivorna och ta med ett skjutmått. Referensmät också på några hojar i din närhet för att få en uppfattning om slitaget relaterat till körsträcka. Kolla även finish under tanken. Inte många som polerar där.
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |