Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Väntar på ett nytt dysfunktionellt utskick från Cheferna på Max![]()
En riktig sosse.
Journalisterna går i vanlig ordning i de etablerades korta koppel, inte en enda fråga om varför stöld och alkoholism hänger ihop, vad tjänar fyllot?
Jag tror snarare han som alla socialister är en simpel tjuv, dessutom stjäl han från det allmänna, och när det uppdagas så kör han ut ett av få sympatikort som kan dölja sakfrågan, att han stjäl.
Jag tror säkert de flesta hade tyckt det var en ickenyhet om han var alkis och fick vård, och det är precis dit media har tagit allmänheten nu.
Sedan är det intressant att etablerade politiker kan sjukskriva sig själva, var det inte så att Försäkringskassan har det ansvaret för oss som inte tillhör den politiska adeln?
Nej.Jovisst!
Är det inte frapperande![]()
Svenska är inte din starka sida.
Socialisterna däremot tar med rätta från bl.a borgarbrackorna till det allmänna så det kommer alla till del![]()
Abvd: Musän såm röt
Tomas Rudin är ju ganska öppen
![]()
Jodå.De har inte levt som de lär de senaste 50åren. Det är solidaritet på pappret men inte i dess tänkta form..
Jodå.
Solidaritet inom gruppen.
Socialdemokrati i sin ädlaste form:
Safaridagar och turistande när politiker och tjänstemän åker på biståndsresor och det blir få konkreta resultat av arbetet. Kaliber granskar svenska kommuners och landstings arbete med biståndsprojekt.
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=1316&artikel=5778931
Sådana är socialisterna, gömmer sig bakom tomt prat om solidaritet, åker på safari på skattebetalarnas bekostnad, trots höga och livslånga löner - istället för att hjälpa utsatta.
Fantastiskt.![]()
![]() |
Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT
Yamaha har presenterat 2025... |
![]() |
Full fart på Bike Trollhättan-dagarna
Just nu har portarna öppnat... |
![]() |
MV Agusta inför fem års garanti
MV Agusta tar ett nytt steg... |
![]() |
MV Agusta förlänger garantin till fem år
Italienska motorcykeltillve... |
Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick
Foto: Bilprovningen Nu ä... |
|
![]() |
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman, Transpo... |
![]() |
Idag inleds nationella potthålsveckan
I år äger Nationella Potthå... |
![]() |
Nationella Potthålsveckan 1-7 maj
Det är återigen dags för Na... |
![]() |
Motorcykelns Dag 3 maj
Den 3 maj är det Motorcykel... |