"Ny" bana i stockholm!

RMT_Racing

Bitsk
Gick med
17 Mar 2006
Ort
Vendelsö
Hoj
CBR1000RR Repsol
Nu jävlar lägger de ny asfalt på bulten - ivf på de värsta ställena. Gick ju inte ens att komma fram där nyss..

Är det månne ett resultat av vår nya allians? :yoparty
 
Fiffan. Här la de också asfalt häromdagen på en fin väg.
Ja, eller asfalt och asfalt. Först tjärna, sen lösgrus och sen lite mer tjära.
 
vbg_snake skrev:
2468848 sub4'or? Träna bana istället så du inte gör bort dig '07 =)
Lägg av, killen är en naturbegåvning som lär sig banorna på fredagsträningen, tar pole på lördagen för att sedan toura hem vinsten på söndagen.
Du får aldrig glömma att det krävs ett speciellt psyke för att köra Bulten på sub 5 tider, något som tex MotoGP-förarna saknar.
 
Enl. trafikradion skall dom lägga ny asfalt mellan runsättra (tullingekorset) och tungelsta, pågår hela veckan tydligen.
 
sandstream skrev:
2468955 Lägg av, killen är en naturbegåvning som lär sig banorna på fredagsträningen, tar pole på lördagen för att sedan toura hem vinsten på söndagen.
Du får aldrig glömma att det krävs ett speciellt psyke för att köra Bulten på sub 5 tider, något som tex MotoGP-förarna saknar.

Skulle ändå vara kul att se en sån jättetalang på någon träning så man kan få lite tips och råd...
 
drog en sväng där i förmiddags, hälsade på tantan me flaggan:näsblod
 
Undrar om de kommer omdisponera skyltarna längs vägen. Den som satte upp "skarp kurva"-skyltarna måste ha rökt på ordentligt innan..

Vem är det egentligen som står för kulorna i detta projekt? Är det Goran som satt igång det för att tömma kassan innan avgång eller är det kanske tom privatsponsrat?

Jahanä.. drar en repa till för o se hur långt de hunnit.
 
RMT_Racing skrev:
2469182 Undrar om de kommer omdisponera skyltarna längs vägen. Den som satte upp "skarp kurva"-skyltarna måste ha rökt på ordentligt innan..

Vem är det egentligen som står för kulorna i detta projekt? Är det Goran som satt igång det för att tömma kassan innan avgång eller är det kanske tom privatsponsrat?

Jahanä.. drar en repa till för o se hur långt de hunnit.

Nå, är det hela sträckan?
 
don_tomazo skrev:
2477684 Nå, är det hela sträckan?

Var där idag igen.. de har kört från tullingekorset fram till en bit efter "bed & breakfast".

Vilken tomte med motard var det som jagade upp tempot igår så man fick en åthutning av vakten? Förstår iofs inte riktigt vad vi gjorde för fel.. höll ju runt 30 när vi passerade dem..

Finns mer nylagd asfalt här i krokarna - bla stora delar av huddingevägen samt rondellen i stuvsta (la ner när jag lyckades skrapa i stöveln istället för knäpucken.. :tungan )
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top