Steef
Ny medlem


Last edited:
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Thomas skrev:Håller med! Det ÄR Kawas snyggaste hoj utan konkurrens, särskilt gröna och röda. Synd att de inte lade ner mer resurser på utvecklingen av den bara.
H4 skrev:Kwackas finaste hoj:
Inget snack om saken. ZX7R:en ser inte speciell ut, tycker att Kawas modernare hojar är finare än ZX7R:en. Men däremot så har ZXR 750 ett originellt utseende, väcker stora känslor (för mig iallafall). Drömhojen är en ZXR750RR i originalskick med lite mil på mätaren, ett samlarexemplar.
Vart har du en bild på din omtalade ZX7Ra?Mavve skrev:2359294Min ZX7R var ju snyggare än alla de som mailats in hehe![]()
SISU skrev:2360261Vart har du en bild på din omtalade ZX7Ra?
.
SISU skrev:2360261Vart har du en bild på din omtalade ZX7Ra?
.
Mavve skrev:2399957Här är en, det får räcka, orkar inte hålla på med dem här nu.... Kommer väl fler sen.
H4 skrev:2440083
Anar jag inte lite gammelninja fanatism hos dig Mavve? ZXR 750 / ZXR 750R / ZXR 400 / ZX7R?
Mavve skrev:2446726Min ZXR750 är ju en 900 med över 150pollar, ZXR750R är min racereplika som ska pryda vardagsrummet efter jag övertalat sambon(snart inne på andra övertalningsåret). ZXR400an ville jag bara ha, nu är det väl mer en utställningshoj som jag inte ställer ut...
ZX7an var ju en som jag alltid har velat ha och så hittade jag en -00 med 800mil och totalt orörd så den tog vi, som 25årspresent hehe.
Skillnaden mellan ZXR och ZX7 är mest växellådan som inte hugger lika mycket på den senare, annars är de lika tunga och nästan samma effekt.
Finaste hojarna i världen dock....
Förresten, H4, jag tycker det är synd att du pajjat hojen lite med att såga av handtagen eller vad du gjort och sen de blinkersen.
Jaja, man gör som man vill - men du har ju de rätta färgerna ju - skulle behållt den helt original, mumma![]()
Mavve skrev:2367337Lägg upp en bild på din..
Mavve skrev:2446726ZX7an var ju en som jag alltid har velat ha och så hittade jag en -00 med 800mil och totalt orörd så den tog vi, som 25årspresent hehe.
Skillnaden mellan ZXR och ZX7 är mest växellådan som inte hugger lika mycket på den senare, annars är de lika tunga och nästan samma effekt.
Finaste hojarna i världen dock....
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |