Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har dubbla skivor fram, ena glider men ska göra som Shimonu skrev och sätta en trasa på gaffelbenet så jag slipper få oljan på skivan.Om du har en skiva fram och det är den sidan som läcker så kan de sluta med försämrad / obefintlig bromsverkan.
Damen på övergångstället tyckte de va lagom kul när jag kom med tantens DTR och det var noll bromsverkan fram och jag glider med låst bakhjul precis fram till övergångstället...![]()
Det har ju egentligen inget med ålder eller vems logo det är på grejerna, får du ett olyckligt stenskott på väg hem från handlaren med din 10 minuter och 2km gamla hoj så får du en läckande gaffel på den också(Jag har sett en SMC-instruktör köra med läckande packbox på sin 1 år gamla Ducati Panigale. Han var inte glad.....över Öhlins)
![]() |
Dags att boka in Gotland Ring!
Upplev magiska Gotland Ring... |
![]() |
Öppet hus på Rapido MCK Stockholm
Lördag den 17 maj bjuds det... |
![]() |
Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT
Yamaha har presenterat 2025... |
![]() |
Full fart på Bike Trollhättan-dagarna
Just nu har portarna öppnat... |
![]() |
MV Agusta inför fem års garanti
MV Agusta tar ett nytt steg... |
![]() |
MV Agusta förlänger garantin till fem år
Italienska motorcykeltillve... |
Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick
Foto: Bilprovningen Nu ä... |
|
![]() |
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman, Transpo... |
![]() |
Idag inleds nationella potthålsveckan
I år äger Nationella Potthå... |