Husqvarna SMR 570

Johan_kallman

Ny medlem
Gick med
2 Jul 2010
Ort
Västerås
Hoj
Kawasaki GPZ100 fighter
Jag skulle behöva lite hjälp här, hittar inte en enda ute på annons så om nån kanske skulle tala om ungefär var de ligger för prisklass

Det är alltså en svart 04a inte tävlad med, hel och fin, besiktad i somras och rullat 900 nånting har jag för mig, originalskick..

Tack på förhand och ha d bra i vintermörkret..
 
Okej så då gör man inte bort sig när man byter till sig den mot min ZX9R -01a då, begärde 30 för den men de var ett riktigt bra pris också...

Ja de verkar ju vara rätt skoj med motarder, har ju Hayabusan också så det blir väl att köra båda om vartannat i sommar :)

PPG: Är det 'min' du menar så visste jag inte att man även mätte motarder i timmar men strax 900 mil och inget är gjort åt den - som jag skrev originalskick.. Äldre man som har den nu så bara 'nöjeskörd' på gatorna..
 
Nu står den i garaget, riktigt fin är den iaf - Lägger upp några bilder på en gång som jag fick från förra ägaren, han lär dock inte ha figurerat här på SH, men är det här en ovanlig modell för jag tycks ju knappt hitta nånting om den, någon 510 på Blocket men inte en 570 :va

pict0107t.jpg

pict0108.jpg

pict0110zh.jpg

pict01121.jpg


Men nu vet jag inte om jag kan behålla den till sommar'n - Har ju som sagt Hayabusan också och det är den som kommer vara mitt första val för det verkar som att ekonomin ser lite ansträngd ut just nu :näsblod
 
Ser ju ny ut! önskar min såg ut sådär :D

Om du inte redan visste då är Halvards motor AB du ska vända dig till för reservdelar och tips.
 
Ja den var riktigt fin, ägaren innan var en äldre man som knappt kört med den sen han köpte den och de innan har tagit bra hand om den..

Tack nej det visste jag inte faktiskt, ligger visst i Eskilstuna så det är ju nära och bra :)
 
Men har inte halvards slutat med qvarna? Var väl någon annan som tog över importen om jag inte minns fel.
 
Men har inte halvards slutat med qvarna? Var väl någon annan som tog över importen om jag inte minns fel.

Pratade med honom igår, han får sin sista sändning ifrån qvarna i veckan men han har fortfarande mycket på lager men framför allt kan han allt om hojarna! Men han har kontakter i italien så han skulle på något sätt försöka fortsätta importera..Men du har rätt att någon annan ska ta över tyvärr.
 
Nyheter
KTM säkrar investerare och gasar vidare

KTM har meddelat en viktig ...

Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”

Genom att bygga vidare på f...

Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!

Nu är det bara en månad til...

En månad kvar till Gotland Ring Bike Week!

Nu börjar det dra ihop sig ...

Vinnn en CTEK CT5 Powersport!

Svara på några enkla frågor...

Försvarsmakten väljer Yamaha XT250 som ny ordonnansmc

Yamaha Motor har vunnit en ...

Vinnarhjälmen utlämnad

Robin Axelsson lämnar över ...

Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten

Yamaha Motor Europa NV fil ...

Distinguished Gentleman’s Ride -25

Under söndagen den 18 maj d...

Dags att boka in Gotland Ring!

Upplev magiska Gotland Ring...

Back
Top