Husqvarna fe 450 -15 vs -16

Kacper0

Ny medlem
Gick med
1 Apr 2020
Ort
Strömstad
Hoj
Husqvarna FE 450
Hej! Jag undrar ifall det finns någon här som har koll på skillnaden mellan en fe450 från -15 och en från -16. Största frågan är ljuddämparen om dem har samma. Ska nämligen köpa ny ljuddämpare men kan inte hitta någonstans en till -15 modellen men till -16 finns ganska så många.
 
-15 och -16 är samma. På FE-modellerna kom en större uppdatering -17. KTM och Husqvarna har generellt tre år mellan uppdateringarna. SXF/FC uppdaterades till -16 medan EXC/FE uppdaterades till -17
 
-15 och -16 är samma. På FE-modellerna kom en större uppdatering -17. KTM och Husqvarna har generellt tre år mellan uppdateringarna. SXF/FC uppdaterades till -16 medan EXC/FE uppdaterades till -17
KTM, Husqvarna och GasGas har återkallat sina 2021-motocrossmotorcyklar och meddelar att modellerna från alla tre märkena måste returneras för att kontrollera om det finns ett eventuellt kedjefel. Återkallelsen gäller KTM-modellerna SX SX-F och SMR-modellerna, Husqvarna TC, FC och FS samt Gas Gas Gas-modellerna MC-modellerna.
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top