Hojjen Stulen,nu återfunnen

HOJBOY

Team Knubbsäl
Gick med
8 Oct 2004
Ort
Umeå
Hoj
GSXR 1000 -04
Skulle med på körningen första aug,när ja får ett samtal från brorsan och han talar om att hojjen är borta.Inlåst i garage,med tre lås spelade ingen roll.Den va stulen.J-vla ligister som inte vet skillnad på ditt och mitt.Nu i onsdags ringer polisen från Skellefteå och säger att hojjen finns beslagtagen hos dom.Ska man skratta eller gråta:va Känns väl sådär att få tebax nåt som varit stulet,och använts av nån annan.Nåja,jag kanske hinner köra lite mer i år i alla fall.Ska lämna den på suzuki å fixa ev skador,sen ska jag sälja den,å förhoppningsvis köpa en 06a el 07a.Men visst bli man förbannad???:mad:
 
HOJBOY skrev:
2370507 Skulle med på körningen första aug,när ja får ett samtal från brorsan och han talar om att hojjen är borta.Inlåst i garage,med tre lås spelade ingen roll.Den va stulen.J-vla ligister som inte vet skillnad på ditt och mitt.Nu i onsdags ringer polisen från Skellefteå och säger att hojjen finns beslagtagen hos dom.Ska man skratta eller gråta:va Känns väl sådär att få tebax nåt som varit stulet,och använts av nån annan.Nåja,jag kanske hinner köra lite mer i år i alla fall.Ska lämna den på suzuki å fixa ev skador,sen ska jag sälja den,å förhoppningsvis köpa en 06a el 07a.Men visst bli man förbannad???:mad:
Klart man skall bli förbannad, tjuvpacket är det värsta som finns. Hur svårt kan det vara att se skillnad på ditt och mitt.
Det där med att byta sig en 06 eller 07 lät ju som en bra ide. :tummenupp
 
Vet du om (eller hur mycket) som är förstört?

Surt som fan men du får i alla fall igen hojen.
 
Är det bara en slump att en massa stulna hojar och delar hittas i skellefteå eller? Bättre snutar där eller är det bara en massa tjuvpack därifrån som åker omkring och förstör livet för andra?
 
cbjorkman skrev:
2371830 Vet du om (eller hur mycket) som är förstört?

Surt som fan men du får i alla fall igen hojen.
Enl polisen så är det ba tändningslåset som är paj,samt repor på tanken.Men ja ska syna ordentligt,när ja nu få hämta den?.Dom verka int ha så brådis me pappershanteringen:mad:
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top