Alpinestars TZ-1 eller GPU

Riddler

2 Fast 2 B Furious
Gick med
7 Jun 2004
Ort
Kungsholmen
Hoj
Suzuki VZ800
En fråga från mig nybörjare till er som kan mer.

Håller på och kikar efer mitt första skinnställ och har fastnat för Alpinestars. TZ1 verkar ju vara bra men hur mycket sämre är GPU stllet, är det ett dåligt val eller? Kan nämligen få tag på ett nytt GPU för 5500 kr, är det ett vettigt pris och val av skinnställ? Aja, alla tips mottages tacksamt och har någon tips på något annat vettigt ställ eller på var man köper ställ billigt så tar jag gärna emot det med.
 
Last edited:
Riddler skrev:
En fr]ga fr[n mig nyb;rjare till er som kan mer.

H[ller p[ och kikar efer mitt f;rsta st'll och har fastnat f;r Alpinestars. TZ1 verkar ju vara bra men hur mycket s'mre 'r GPU st'llet, 'r det ett d[ligt val eller_ Kan n'mligen f[ tag p[ ett nytt GPU f;r ca 5500 kr, 'r det ett vettigt pris_ Aja, alla tips mottages tacksamt och har n[gon tips p[ n[got annat vettigt st'll eller p[ var man k;per st'll billigt s[ tar jag g'rna emot det med.


lär dig använda åäö tack. orkar inte läsa.
om du använder dem men det blir fel tecken, så ska du ändra språket på tangentbordet till svenska. do borde ha en ikon till höger innan klocken å det där nere som det står EN på? tryck på den å använd SV istället.
 
Fluxir skrev:
lär dig använda åäö tack. orkar inte läsa.
om du använder dem men det blir fel tecken, så ska du ändra språket på tangentbordet till svenska. do borde ha en ikon till höger innan klocken å det där nere som det står EN på? tryck på den å använd SV istället.

Hmm, vet inte vad som kan ha blivit fel. När jag skrev inlägget så var åäö med iaf. Men nu har jag varit inne och editerat så nu kanske folk orkar läsa och ge tips. :tungan
 
Jag har ett TZ1 och är helnöjd.Vet inte om GPU har samma perforering som TZ har? men jag tror inte det,Skönt med stretchtyg.TZ1 är snyggare också:tummenupp
 
twinner skrev:
Jag har ett TZ1 och är helnöjd.Vet inte om GPU har samma perforering som TZ har? men jag tror inte det,Skönt med stretchtyg.TZ1 är snyggare också:tummenupp

Ja, TZ1 är snyggt. Jag har själv ett GPU som jag är jättenöjd med. Det är perforerat vid bröstet samt stretchtyg vid underarmar o insida lår
 
Nyheter
Dags att boka in Gotland Ring!

Upplev magiska Gotland Ring...

Öppet hus på Rapido MCK Stockholm

Lördag den 17 maj bjuds det...

Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025

Yamahas TRACER 7 och TRACER...

Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT

Yamaha har presenterat 2025...

Full fart på Bike Trollhättan-dagarna

Just nu har portarna öppnat...

MV Agusta inför fem års garanti

MV Agusta tar ett nytt steg...

MV Agusta förlänger garantin till fem år

Italienska motorcykeltillve...

Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick

Foto: Bilprovningen Nu ä...

Färre döda i vägtrafiken

Foto: Jacob Sjöman, Transpo...

Idag inleds nationella potthålsveckan

I år äger Nationella Potthå...

Back
Top