? Årets julklapp ?

PeterDeleter

Gudomlig sporthojare
Gick med
18 Jun 2015
Ort
Tyresö
Hoj
Suzuki GSX-S1000F
?Årets julklapp 2023 blev kanske som bekant "sällskapsspelet". Här kommer mitt tips i repris på ett uppskattat spel ni kan tillverka och ge bort i julklapp (eller ge till er själva). Heter "?Lyckhjulet för MC-åkare?". OBS! Bör sättas upp lodrätt?

 
Föreslår en vidareutveckling av konceptet så att hjulet istället för visaren snurrar. Sen gör man "köra hoj-delen" tyngre utan att det syns. På detta sätt skapas en känsla av hopp för båda parter.
 
En vidareutveckling jag skulle göra är en mycket tyngre visare, upphängd i lågfriktionslagring, väloljad.

Även då skulle jag ha en tårtbit klockan 12 som INTE var städning, för den mikroskopiska chansen att alla planeter står i rad och visaren uppnår absolut jämnvikt.
 
Föreslår en vidareutveckling av konceptet så att hjulet istället för visaren snurrar. Sen gör man "köra hoj-delen" tyngre utan att det syns. På detta sätt skapas en känsla av hopp för båda parter.
Med den andra partern avser du Dammsugaren ? Gissar jag. :tummenupp
 
*/ ?>
Nyheter
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot De flesta nav...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

KTM firar 100 år av 6DAYS

KTM firar 100 år av 6DAYS® ...

Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Back
Top