Äckligt blinkers reglage på TT 600 e -96

Krillekrull

Ny medlem
Gick med
17 Apr 2007
Ort
Uddevalla
Hoj
Suzuki SV 1000 N
Undrar om det finns ngn som vet om det är original med den typ av reglage jag har på min TT 600 96a. E´ ett sånt reglage där man måste föra tillbax blinkers kappen till mitt läget ist för å bara trycka på den.
Går det byta till ngt annat reglage som är av tryck funktion, var hittar man d utan å betala multum? någon som stört sig på samma sak. Hur har ni gjort? Tack på förhand. / Krille
 
finns bra grejer att köpa via både jofrab o duells. jag har haft båda varianterna. den typen du har kostar 300 ungefär.. jag råkade köpa den nu, en miss av mig. Den andra med en knapp man trycker på bara går lös på 500 ungefär, men är mkt bättre.
 
finns bra grejer att köpa via både jofrab o duells. jag har haft båda varianterna. den typen du har kostar 300 ungefär.. jag råkade köpa den nu, en miss av mig. Den andra med en knapp man trycker på bara går lös på 500 ungefär, men är mkt bättre.

Kanon, har beställt en sån omkopplare nu. Tack för hjälpen, ska bli gött å få av den andra skiten.... hehehe
 
Ja, det är orginal. Tycker inte alls det är besvärligt. Har dock hänt att man glömt blinkers på någon gång.
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top