Tjena håller på att köra in min nya yamaha mt-07 och upplever att det är svårt att få i växlar emellanåt och ibland går det inte alls. Man får växla ner och sen försöka igen. Kan det vara såhär för att jag inte kört in växellådan än eller bör jag kontakta återförsäjaren?
Mvh
Kollade reg.nr på biluppgifter och det visar 71Kw men när jag mailade försäljaren påstod han att det gick finfint. Men då litar jag på regbeviset. Tack för svar! :)
Tjenare! Någon som har erfarenhet av strypning av en Honda Hornet 600 årsmodell 2006? Står olika om ursprungseffekten på olika sidor. Vet någon den korrekta ursprungeffekten och om den går att strypa inom linjerna för A2-kortet?
Tjenare!
Tänkte fråga om någon har koll på hur det funkar med riskutbildningar när man har A1 och ska ta A2. Behöver man göra om båda riskutbildningarna eller är det bara uppkörning som gäller?