Meh. Det är väl bara att säga att man lånade ut både hoj och kläder till en polare som måste ha spelat in dessa vansinnesfärder. Men vem det är vill man såklart inte säga.
Gudars skymning nu minns farbror saker. Förhoppningsvis rätt. Möjligen fel.
Största problemet med truppmina 12 på min tid (1993) var att de innehöll sådana där fiffiga plastkulor som sinkar lede fi i rehabiliteringsarbetet genom att inte synas på röntgen.
Så befintliga. nu (1993) icke godkända...
Frun kör i sådana här https://www.bmw-motorrad-bohling.com/bmw-cruisecomfort-gtx-plus-motorbike-boots.html som hon gillar. Fast köpta på Claessons då. En fördel är att de följer med om man kör något annat.
Men de på bilden var ju ... snyggare. Kanske får tipsa henne.
Då är vi eniga igen. Personligen ligger jag närmre Camus än stoikerna i förhållningssätt till världen men att skratta åt folk som är i vägen kan och kommer att missuppfattas. ;)
Den här sortens cyklister säger inte okultiverade saker som klunga. Man cyklar i peloton och dricker ur sin bidon.
Detta är en av anledningarna till att jag aldrig cyklade i nån klubb när det begav sig.
Jag hävdar bara intressekollision. Deras argument är nästan garanterat att de tränar och du...
Absolut, det är såvitt jag vet bara hästar som alltid har rätt i trafiken. :)
Vad du kan göra är såklart att polisanmäla dem. Eftersom det kommer att ge exakt noll resultat så är vi tillbaka till intressekollision.
Intressen på kors här hör jag. Att träna i peloton är nödvändigt för seriösa cyklister, de anser säkerligen att det är mer värt än att andra kommer om.
Jag ska inte svära på att allihop är helt identiska men jag tror det. Den vanliga XSRen är i praktiken bara kosmetika och lite ergonomi det vet jag (sadel, tank, styre etc).