CBR1
Gudomlig sporthojare
Ville inte karateklanten vara med på bilbilden ?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ville inte karateklanten vara med på bilbilden ?
Gör ca 2.7 hkShiiiit! Blir bilen snabbare om man smörjer in den med vaselin? (frågar åt en kompis)
Är bärgaren privat eller tjänstebil?Gör ca 2.7 hk![]()
Är räddaren i nöden när kedjan gick av och blev förstörd.Är bärgaren privat eller tjänstebil?![]()
Herre, alla rätt, rätt klädsel, gula lysen och fuchs och lätt sänkt? Gissar på en SC 81-83?Är inte svårbedd! Firar femtonårsjubileum med denne i år.
View attachment 509789
Korrekt på alla punkter, min bäste herre! -82:a.Herre, alla rätt, rätt klädsel, gula lysen och fuchs och lätt sänkt? Gissar på en SC 81-83?
Sälj aldrig, minns att vi sålde iväg en 81 SC i den aningens underliga färgen SchiffonWeise och sedan en mint 86 med 5000 mil på mätaren, båda för långt under 200 tkr, bör ha vart typ 2003-2008.Korrekt på alla punkter, min bäste herre! -82:a.
Köpte du aldrig den folkabussen som jag kommer ihåg du skrev något inlägg om i somras/höstas? (Kanske var en pickup kommer inte ihåg)Ja det här är ju en dynamisk lista…
Hojar just nu:
BMW R1250 GSA -23
BMW F800S -07
Yamaha Cygnus 125 -07
Bilar just nu:
Tesla Y LR -22
Mercedes ML320CDI -08
Citroën DS19M Pallas -65
Citroën DS19S -68
(Några till äldre Citroën på papperet dvs oklar status, existerar möjligen i något förråd i Östergötland
Blir alltid orolig att jag glömt bort någon bil jag har någonstans. Haft faiblesse för Saab 96/99/900 och några Mercor har passerat, bla 300TE 4-Matic (magisk bil), Jaguar/Daimler XJ40 och ett tjugotal Citroën av alla sorter från 2CV till XM C5 och Grand Picasso. Landcruisers 2st.)
Mvh
Köpte du aldrig den folkabussen som jag kommer ihåg du skrev något inlägg om i somras/höstas? (Kanske var en pickup kommer inte ihåg)
Har för mig det var bra pris och alla kommentarer sa att det bara var köpa
Aj då, nog för att man inte ska gråta över spilld mjölk men vissa mejeriprodukter kan ändå förtjäna en fälld tår eller två.Sälj aldrig, minns att vi sålde iväg en 81 SC i den aningens underliga färgen SchiffonWeise och sedan en mint 86 med 5000 mil på mätaren, båda för långt under 200 tkr, bör ha vart typ 2003-2008.
Reggade mig 2009 på SH men läste lite tidigare. Det var för mycket av gasa satan, dra från snuten och vurpa med jämna mellanrum för att det skulle kännas bra för min del.Tittade igenom denna gamla tråden och förvånades över hur många som inte är kvar på SH
En del har bara varit med några få år och en del många, men verkar ha lämnat de senaste.
Det ser ut att ha varit en del tjejer också, men som inte längre är aktiva.
Skulle vara kul att se statistik på hur många som tillkommit per år, samt hur många som är aktiva under respektive år.
Tittade igenom denna gamla tråden och förvånades över hur många som inte är kvar på SH
En del har bara varit med några få år och en del många, men verkar ha lämnat de senaste.
Det ser ut att ha varit en del tjejer också, men som inte längre är aktiva.
Skulle vara kul att se statistik på hur många som tillkommit per år, samt hur många som är aktiva under respektive år.
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |
|
![]() |
Stark Varg EX, en smygande ninja!
Nu har jag och Varg EX hunn... |
![]() |
BMW presenterar Vision CE
I samband med IAA Mobility ... |