Dagens bild

Ett par bilder från fredagen och träningen inför Yamaha Championship finalen på söndag på Chang International Circuit (Thailand, BuriRam). Gick riktigt dåligt, har bytt fjädrar både fram och bak, men har inte fått till det trots Öhlins support.
Surt, Öhlins borde ju ha bra support :( men hoppas du får till det. Schyssta bilder som vanligt!! :)
 
Surt, Öhlins borde ju ha bra support :( men hoppas du får till det. Schyssta bilder som vanligt!! :)
Fick till det med support från Yamaha Racing Team och Öhlins på Q2. Nu är det bara upp till mig och kan inte skylla på hojen. 😀
 
Tidigare i somras gick det inte att köra över då de höll på att gjuta när jag var förbi. Fin tältplats på denna sida av Klämmingen där många av de som jobbade verkade tälta.
Fin grusväg från länsgränsen. Och vackert! :tummenupp

View attachment 506521

View attachment 506522
Oj! Är det Klövetbron. Mina barndomsplatser 😍 gött att se. De har hållit på med den där bron rätt länge.
 
Blev en sista tur för säsongen idag. Kanondag. Lite blåsigt bara men då får man hålla sig på småvägar :) det ska bli slask och skit nu i veckan så nu är den tvättad och avställd 😐 får man leva på minnen några månader :)
 

Bifogat

  • 20241117_125236.jpg
    20241117_125236.jpg
    740.6 KB · Visningar: 23
När man inte vill…
Har inte velat ta tag i den där på flera år.
Man får börja med ett litet steg. Gå ner till tvätthallen.
Trasig kickfjäder i ena motorn och ramlagerknack i den andra. Blir till att klyva nu när jag fick hjälp med svänghjulsavdragare (M42). I juni var det…
DR600 med 18” fram och ISR-skiva.

IMG_1121.jpegIMG_1965.jpeg
 
Åkte och handlade lite inför snökaoset imorgon. Fyra mil.
Stannade på Fjällgatan för en glass. Det var stängt.
IMG_1122.jpeg
Det kom en kille i min ålder +5(?) och började snacka om hojen. Han gillade den som fan och ville ha en likadan. Gammal hojåkare så han visste vad han snackade om ju. Såklart! 👍😎🙂

Åkte förbi två stora poliskontroller fast från fel, eller rätt, håll. Det verkar vara nationell trafikvecka varje vecka.
Baksidan av Skogskyrkogården och utanför slottet.
 
*/ ?>
Nyheter
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Back
Top