"Det här köpte jag idag!"-tråden

  • Thread starter Thread starter FreddaGädda
  • Start date Start date
Skaffade ett lås idag då jag ska parkera i Sthlm dagtid hela sommaren:
Detecto+8077+Milieu+3.jpg
Abus 8077, jävlar vad högt det tjöt... Efter allt jag läst på nätet så blev jag väldigt förvånad över hur högljutt det var.
 
Nya bakdäck. Michelin pilot super sport 295x30 ZR19, ska bli kul att se hur de är jämfört med de Yokohama advan sport som sitter på nu.

Har dom släppt "N" märkta Super Sport nu? Jag tittade på att köpa Super Sport till min bil, men de finns inte i rätt däckdimensioner bak. Har bara hört gott om dem.


Har michelin pilot sport på min och jag har spinn hela 1, 2 o 3:an... har du kört vanliga sporten? Säg gärna till hur dom var för jag behöver bättre grepp! :)

Gå in och kolla på diverse utländska motor forum så kan du få veta vad folk tycker om Super Sport vs Michelin PS2. Här kan du läsa en test:

http://www.motortrend.com/features/...g_the_michelin_pilot_super_sport/viewall.html
 
Jag tycker de ser som ett par hovar. Kanske det som är grejen?

Ja, men det tycker jag med. :) De är ju inte snygga någonstans, bara udda och sjukt coola. Sista paret som fanns kvar. Kostade 29 dollar, så det är klart jag slog till. :)
 
Ja, men det tycker jag med. :) De är ju inte snygga någonstans, bara udda och sjukt coola. Sista paret som fanns kvar. Kostade 29 dollar, så det är klart jag slog till. :)

Hur hög är sulan? Jag kanske skulle skaffa ett par, korta killar är ju så avtändande enligt vissa. :rolleyes:
 
Hur hög är sulan? Jag kanske skulle skaffa ett par, korta killar är ju så avtändande enligt vissa. :rolleyes:

Killar i glittriga högklackat är nog inte mycket bättre.. ;) Men sulan är 6 cm, klacken 11, så man blir hela 17 cm längre. :)
 
Ett st Kawasaki kx 250 av äldre modell!
Roligt med lite crossåkning också bara jag hittar några att åka med kring Tullinge!
Skall ju finnas många fina endurospår i skogarna runt bulten!
Nån som har några tips?
 
*/ ?>
Nyheter
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

Back
Top