Commercial Bank Grand Prix of Qatar

Skönt med ett riktigt race!!! Ordningen återställd!? Får hoppas det. Marquez var ju en äkta racerputte! Och Rossi visar att han fortfarande kan.

Ducce är skit. Punkt.
 
Härligt att se att Rossi är tillbaka, med samma uppkörningar man såg när man börja titta på motogp i början av 2000-talet!. :tummenupp
 
Lorenzo, Lorenzo, Lorenzo. Otroligt imponerande och dominant race av honom och han visade verkligen hur stark han är mentalt som klarar av att köra så otroligt många snabba varv i rad. Impregnerande! :Bugar

Just ja, sjysst uppkörning av Rossi också.
 
Oj oj vilket race. Rossi där han skall vara. Fortsätter MM på det här sättet ser vi nog snart Pedrosa halka ner i placeringarna, tror inte han har psyke att hantera det.
 
Nu har ni Ducati fanatiker fått svart på vitt att Ducati är BAJS!!! Det tråkiga är att det kostade en racestjärna några säsonger:huvet:mad:
 
Jag säger som Gert Fylking ...
ÄNTLIGEN!!!
Rossi visar att han fortfarande har det som krävs & det här var ju riktigt kul för oss som håller på en "tokslut" "sopa"... :D:D:D
 
Lorenzo, Lorenzo, Lorenzo. Otroligt imponerande och dominant race av honom och han visade verkligen hur stark han är mentalt som klarar av att köra så otroligt många snabba varv i rad. Impregnerande! :Bugar

Just ja, sjysst uppkörning av Rossi också.
Just det ja, Lorenzo? Vilken placering fick han? :)

När sa vi sist att Moto2-racet var det som kändes lite ljummet? Lovar gott för fortsättningen...
 
Ståpäls och darr på läppen! FYFASEN vilket race! Jag som sa upp Viasat Motor eftersom Motogp ändå suger. Tur att jag hittade en streaminglänk och fick se sista halvan av racet:banana:kär :)
 
Rossi visar att takterna sitter i!

Lorenzo visar att han fortfarande kan köra på som ett schweiziskt tåg...

Marquez visar att han förtjänar fabrikshoj!

Suverän start på säsongen!

Min högsta önskan är dock fortfarande att de skiter i all teknisk mumbo jumbo så det blir lika underbar racing som under 500GP och början av litertiden!
 
Är det någon transponder som blinkar på skinnstället på förarna? Såg att rossi hade en på höger överarm och marquez på vänster underarm.
 
*/ ?>
Nyheter
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!

Boka senast lördag 31/1 för...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Back
Top