Hyllning till Kungen av Bulten! *filmerna*

Grattis!

Och får instämma i nån tidigare talare.. dax för fler filmer RoLLER! :fakta
 
jaa det gick ganska fort... skulle va kul att se vilken hastighet han håller.
ngn som vet max hastigheten kanske?
 
Och ingen har slagit gubbtjyvens rekord än.

Några jag vet är sugna, men bulten har inte varit i skick för det på ett tag :rolleyes: ..om dom kan få bort dammet kring telefonica så är det ingen omöjlighet även fast det är svårt.

Dock verkar det som att det byggs bostäder där?...om ngt år eller så kanske tiden aldrig kommer att gå att slå :va

Nåja, spännande ifall någon känner sig manad att dra ett försök i år.. :)

Iaf imponerande världsrekordtid, med tanke på att den sattes 2004, med en R1 -98, och hojjarnas utveckling...visar att hojjarnas marginaler spelar mindre roll, drivers skills är vad som gäller!

:Bugar :Bugar :Bugar
 
Sträckan delat med tiden, borde det väl bli?

Skulle väl tippa på 165 km/h i snitt, minst.. Räknat på en viss kurva där vi filma knäskrap från 2005, då dantheman höll 165 i kurvan med skrap på 3an (där en kille även höll på att gå åt helvete in i en bergvägg :S)..men för det mesta så går det fortare, trots den tighta kurvan.
 
Skulle väl tippa på 165 km/h i snitt, minst.. Räknat på en viss kurva där vi filma knäskrap från 2005, då dantheman höll 165 i kurvan med skrap på 3an (där en kille även höll på att gå åt helvete in i en bergvägg :S)..men för det mesta så går det fortare, trots den tighta kurvan.

Va du med den gången Micke?

Sträckan delat med tiden, borde det väl bli?

Nåt sånt.... sträckan e 12 km om nån undrar.
 
Last edited:
Passagerare

Det var trevligt att åka med, Nu har jag gjort detta. Men var i vårt avlånga land ligger denna slingerbult och bogan? En annan bor ju på framsidan utav vårt avlånga land!
 
Den stora frågan är ju....hur fan gjorde han det där ?
Som att se Tiger sänka golfbollar, eller Maradona dribbla bort halva motståndarlaget ;-)

Men det ser farligare ut än ovan nämnda :-)
 
Grattis!

Och får instämma i nån tidigare talare.. dax för fler filmer RoLLER! :fakta


JAG INSTÄMMER OCKSÅ!

Har du slutat köra hoj eller Roller? Kan du ju inte göra när du har mc-affär.
Dina filmer var ju så sköna, kommer ihåg början på en film där du stod framför ett brinnande låghus..eller höghus kanske det var "-Jag bor i ett rätt sunkigt område.." :rofl :rofl
Mera filmer!!!!
 
tycker att start å stop gränserna är lite suddiga, ni kan väll åtminstone räkna med att man ska stå still vid stopp skyllten :P jävligt lätt å sätta snabba tider om de inte finns någon riktigt start å mål gräns :P
 
*/ ?>
Nyheter
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Back
Top