MikkE
Guest
Jahopp, några bilder som vart idag.
Kommentarer är välkomna
Kommentarer är välkomna
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tack alla2282407Faan va du är duktig på att fota....
En liten sidofråga, vad ska man satsa på för kamera om man är en amatör ?
Tittat på Canon 350D, är det överkurs för en amatör el ?
// Tobbe
GrimReaper skrev:2282460Titta på mina då. Här! HALLÅ! Titta då!(Tack Mikke för tipsen)
![]()
MikkE skrev:2282378Jahopp, några bilder som vart idag.
Kommentarer är välkomna![]()
Bodoe skrev:2283095Fan va snygga bilder Mikke! Man har svårt att uppskatta kvaliten om man inte får jämföra med andra bilder (haha, sug på den GrimReaper!)

Jasså, det var du som ägde kaffekokaren på 2 hjul med förbränningsmotor. Måste bara säga att jag aldrig tidigare sett det bubbla så mycket expansionskärlet som det gjorde i din moppe gjorde igår. RespekpaYoshi_gixxeRR skrev:2283005Kanonfina bilder![]()
Hoppas du fick med ngn bild från min sista hojplågar/misshandla burnout där ni fick kasta er undan från div flygande matreal från min hoj![]()
![]()
.../Yoshi

Jag har i stort sett inte beskurit bilderna. Lattjade lite med skärpedjupet, oftast låg jag på F4. Har ett 70-200mm F4.vbg_snake skrev:2283379Skulle vilja ha lite bättre komposition och ännu bättre, rätt mycket kortare skärpedjup. Vet inte om det är ett 70-200 F4 eller 2.8 du har där. Kan va lite problem om du har F4. Annars är bilderna fina.
har du problem me skärpedjupet får du göra som jag, köra med EF 600/4 IS :_) Fast jag e ju 99% naturfotograf då![]()
vbg_snake skrev:2283379Skulle vilja ha lite bättre komposition och ännu bättre, rätt mycket kortare skärpedjup. Vet inte om det är ett 70-200 F4 eller 2.8 du har där. Kan va lite problem om du har F4. Annars är bilderna fina.
har du problem me skärpedjupet får du göra som jag, köra med EF 600/4 IS :_) Fast jag e ju 99% naturfotograf då![]()
Bezzecchi segrade i Qatar – Marquez ett steg närmare titeln Marco Bezzec...
Under EICMA-mässan i Milano presenterar Harley-Davidson de kommande daga...
Den längsliggande V-twinnen (med vevaxeln cykelns färdriktning) har seda...
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...